اخبار

افتتاح دستگاه ماموگرافی

به گزارش روابط عمومی بیمارستان ،دستگاه ماموگرافی پیشرفته دیجیتال مطابق با جدیدترین تکنولوژی و به منظور تشخیص زود هنگام بیماری ها و توده های پستان در این بیمارستان نصب و راه اندازی گردید.

هزینه خرید، نصب و راه اندازی دستگاه و استانداردسازی فضای فیزیکی شامل را بیش از   ۱۰۰میلیارد ریال برآورده شده است را با سرمایه گذاری پزشکان سهامداران بیمارستان میلاد  تامین گردید.هدف از راه اندازی این دستگاه، افزایش ارائه خدمات با کیفیت به بیماران و شهروندان است.این دستگاه یکی از پیشرفته ترین دستگاه های ماموگرافی موجود در کشور میباشد.

لازم به ذکر

شایع‌ترین بیماری در بین زنان، بیماری سرطان سینه است که با راه اندازی این دستگاه می‌توان با تشخیص به موقع از این بیماری پیشگیری و اقدامات لازم را انجام داد.

به روش تصویربرداری ماموگرافی به عنوان یکی از مهم ترین شیوه های تشخیصی به موقع و مبارزه با سرطان پستان اشاره میشود که در  این روش شامل انجام رادیوگرافی از بافت نرم پستان به منظور ارزیابی توده ها، ضایعات و در نهایت شناسایی سرطان پستان است.با اشاره به اینکه هر اقدامی در راستای پیشگیری از بیماری‌ها و یا تشخیص زود هنگام کمک به رشد و سلامت جامعه می‌باشد، انجام ماموگرافی برای زنان بالای ۴۰ سال هر دو سال یکبار ضروری و در تشخیص به موقع و راه ‌های پیشگیری و درمان بسیار حائز اهمیت است.

یادآور می شویم: بیماران محترم می توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه عصر ها مراجعه حضوری به پذیرش بخش رادیولوژی و یا با شماره تلفن ۳۱۰۱۹۱۳۱جهت رزرو نوبت تماس حاصل فرمایند و برای کسب اطلاعات بیشتر درمانگاه تخصصی بیماری های پستان بیمارستان میلاد ارومیه مراجعه کنند.

نوشته های مرتبط

1 نظر در “افتتاح دستگاه ماموگرافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *